Köszöntő

Az óvodáról

1976-ban épült, nyolc gyermekcsoport befogadására alkalmas óvodaként a Győri kapui lakótelepen.

2009-ben és 2014-ben megtörtént az épület felújítása, korszerűsítése. Ebben a felújításban sor került az óvoda teljes kifestésére, kicserélték az összes nyílászárót, különböző villám-, tűz- és vagyonvédelmi eszközöket építettek ki.

Ennek eredményeként a gyermekek sokkal szebb, esztétikusabb, higiénikusabb környezetben nevelkedhetnek.

2010-ben az óvoda kapta meg Miskolcon az első óvodai műfüves pályát. Ez a létesítményfejlesztés a Diósgyőri Labdarúgó Akadémiai programhoz kapcsolódóan valósult meg.

Az intézményben esztétikusan berendezett, tiszta, hangulatos csoportszobák, korszerű játékok, tágas, biztonságot nyújtó udvar, műfüves focipálya, hivatásukat szerető dolgozók várják a gyerekeket.

Az óvodáskorú gyermekek nevelése mellett az intézmény felvállalja a sajátos nevelési igényű gyermekek óvodai nevelését is.

Célunk, hogy az óvodában nevelődő és onnan kikerülő gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlődését, személyiségük kibontakoztatását elősegítsük.

A gyermekek családi háza övezetből és bérházi környezetből járnak az óvodába.

A családokkal kialakított kapcsolattartásra jellemző az óvoda iránti segítőkészség, kölcsönös bizalom és elfogadás.

3531 Miskolc, József utca 2.

Tel.: 46/508-817

E-mail: jozsefovoda@gmail.com